Please enable JavaScript for the website to work correctly. Click here to learn how.

Skip to content

Łatwe w użyciu

Akcesoria w zestawie

Pewne wyniki

Aplikacja i wsparcie

Starczy na lata

Chłodzenie niepotrzebne

Możliwy zwrot

30 dni od zakupu

Wspieramy Ukrainę

Oddajemy 5% zysków

Pojedyncze odczynniki

Narkotesty na czystość występują w 3 rodzajach: odczynniki kolorymetryczne, zestawy TLC i paski testowe. Użyj zestawu odczynników aby zidentyfikować najpopularniejsze substancje. Połącz odczynniki z zestawem TLC aby odkryć pełną liczbę i ilość (%) niemal wszystkich składników. Użyj pasków testowych na fentanyl aby wykluczyć fentanyl.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Pojedyncze odczynniki to chemikalia, za pomocą których możesz sprawdzić obecność domieszek w substancjach psychoaktywnych. Stosowane są do pozytywnej identyfikacji oraz wykluczenia toksycznych, niebezpiecznych oraz niepożądanych dodatków. Jakich? To już zależy od konkretnego odczynnika. Te zaś można kupować w zestawach lub pojedynczo.

Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób należy się nimi posługiwać, jakie środki bezpieczeństwa zapewnić oraz czy wyniki testów przy użyciu odczynników są wiarygodne?

Pojedyncze odczynniki: Przewodnik

Odczynniki do narkotestów służą do wykrywania obecności domieszek lub oczekiwanej substancji. Działają, gdy substancja powoduje zmianę koloru na skutek reakcji chemicznej. Za ich pomocą nie zostanie pokazana pełna liczba oraz ilość domieszki – do tego służą osobne testy TLC. Są one również dostępne w naszym sklepie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o pojedynczych odczynnikach do narkotestów

Pojedyncze odczynniki narkotykowe różnią się pod względem wykrywanych środków. Na przykład jednorazowy MDMA (Ekstaza) PRO Test to odczynnik Marquis. Pośród jednorazowych testów jest najlepszym sposobem sprawdzania MDMA, 2C-B, DMT, met/amfetaminy, mefedronu, opioidów i innych. Z kolei jednorazowych LSD PRO Test to odczynnik Ehrlich, optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o  wstępną identyfikację DMT, LSD, innych lizergamidów i tryptamin oraz aby wykluczyć NBOMe czy DOC. 

Jak prawidłowo stosować pojedyncze odczynniki

Jeśli chcesz przeprowadzić pojedynczy test na narkotyki, pomoże Ci w tym załączona do niego instrukcja. Cała procedura jest bardzo prosta i wymaga tylko wykonania kilku czynności, polegających na przygotowaniu miejsca testu, a następnie przysypania odczynnikiem próbki substancji psychoaktywnej. Rezultat pokazywany jest po dosłownie kilku minutach.

Pojedyncze odczynniki: Porównanie

Pojedynczy odczynnik do narkotestów wymaga zastosowania wraz z próbką substancji psychoaktywnej. Jaka to będzie próbka – zależy to od danego testu. Przykładem niech będzie narkotest MARQUIS – to najpopularniejszy odczynnik do sprawdzenia kryształków, proszków i tabletek. Inny odczynnik, Ehrlich, to jeden z głównych testów do identyfikacji indoli takich, jak LSD, DMT, ale też innych lizergamidów, tryptamin, melatoniny, 5-htp i nie tylko.

Porównanie pojedynczych odczynników: Jak wybrać najlepszy?

Jak wybrać najlepszy odczynnik dla siebie? Po prostu dopasuj go do substancji psychoaktywnej, której czystość chcesz sprawdzić. W naszym sklepie znajdziesz największy w kraju wybór odczynników kolorymetrycznych – dlatego jakiejkolwiek substancji nie zamierzasz zbadać, znajdziesz u nas odpowiedni do sprawdzenia jej czystości. W przypadku pojawienia się domieszki może oznaczać to, że jest szczególnie szkodliwa dla organizmu.

Skuteczność pojedynczych odczynników: Bezpieczeństwo i wiarygodność

No właśnie, skoro możemy dzięki odczynnikom identyfikować domieszki, powstają naturalnie pytania – w jakim stopniu można zaufać wynikom pomiarów oraz jak przeprowadzić je w bezpieczny sposób? Wyjaśnijmy obydwie te kwestie.

Jaka jest skuteczność pojedynczych odczynników

Przeznaczone na narkotesty odczynniki pojedyncze cechuje dokładność pomiarów, jeśli stosujesz się ściśle do instrukcji danego testu i sprawdzasz wynik po wskazanym w niej czasie. W sytuacji, w której masz jakiekolwiek wątpliwości co do otrzymanego wyniku testu, możesz dla pewności przeprowadzić go ponownie. Dla maksymalnej precyzji badania użyj zestawu kilku różnych odczynników. 

Bezpieczeństwo i wiarygodność pojedynczych odczynników

Niezależnie od tego, z jakiego odczynnika korzystasz, przy wszystkich obowiązują takie same zasady zachowania bezpieczeństwa. Przede wszystkim testy należy wykonywać poprzez rękawiczki (są one załączone do każdego zestawu narkotestów). Należy trzymać odczynniki w suchym i ciemnym miejscu, z dala od dzieci i zwierząt. Ich użytkowanie powinno odbywać się w dobrze wietrzonym pomieszczeniu.

Jeśli dojdzie do kontaktu ze skórą, wówczas należy przemyć to miejsce przy użyciu mydła i ciepłej wody. 

Pojedyncze odczynniki do użytku domowego: Zastosowania

Pojedyncze odczynniki do testów narkotykowych przeznaczone są do uzupełniania zużytych odczynników z zestawów. Dzięki temu można nadal korzystać z testów narkotykowych bez konieczności kupowania nowego zestawu. W zależności od pojemności opakowania, odczynnik może posłużyć od jednego do kilkudziesięciu badań.   

Jak używać pojedynczych odczynników w domu?

Dokładną instrukcję postępowania z odczynnikiem znajdziesz w załączonej do niego ulotce. Ogólnie polega to na umieszczeniu próbki substancji psychoaktywnej w odczynniku. Zalecany jest proszek, a więc w przypadku tabletek czy kryształków należy je zetrzeć. Jeśli bada się blotter lub żelka, wówczas na potrzeby testu należy odciąć jego ćwiartkę.

Szkolenia z użycia pojedynczych odczynników: Jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do testu przygotuj czystą, ceramiczną powierzchnię, na której umieścisz próbkę. Po zaaplikowaniu na nią odczynnika musisz odczekać cierpliwie przez określony w instrukcji czas, a następnie sprawdzić wynik.

5% Discount
Next time
Almost!
Reagent Bible
No prize
No luck today
5% Discount
No luck today
Almost!
10% Discount
No prize
Unlucky
Spin to win a prize!
Everybody wins! Enter your email address and spin the wheel. This is your chance to get a discount.
 Rules:
  • One game per researcher
  • By entering your email you agree to receive Chemical Safety sp. z o.o. Newsletter