Jak wykryć NBOMe: jeśli zamierzasz użyć LSD („kwasa”), potrzebujesz narkotestu na LSD aby wykluczyć obecność niebezpiecznych domieszek takich jak NBOMy. Czyste LSD może być nasączone na każdy papier (lub inną powierzchnię) i nie może być zidentyfikowana po wyglądzie. Do testowania NBOMów użyj odczynników Ehrlich, Hofmann, Marquis i Mecke w jednorazowych lub wielorazowych zestawach. Do sprawdzenia pełnego składu niezbędny jest dodatkowy test na czystość. Do wykrycia fentanylu lub jego pochodnych rekomendowane są paskowe testy na fentanyl.


Odczynniki sprawdzają OBECNOŚĆ, ale nie ILOŚĆ substancji. Użyj różnych narkotestów w celu większej precyzji badania, 90% domieszek zareaguje z 1 z 3 testów, a 95% z 1 na 5. Aby poznać pełny skład użyj dodatkowo testu na czystość
Pozytywny czy negatywny wynik nie oznacza, że próbka jest bezpieczna. Żadna substancja nie jest w 100% bezpieczna.

TL;DR: Sprawdź krótki poradnik jak użyć narkotestu na NBOMy na poniższym obrazku, albo przeczytaj bardziej szczegółowy poradnik jak użyć testu na NBOMe niżej.

Jakiego narkotestu potrzebuję aby wykryć NBOMe?

PRÓBKA REKOMENDOWANE TESTY NA LSD
LSD / DMT / tryptaminy,
lizergamidy, inne indole

 

PRZED użyciem testu na NBOMy

 • REKOMENDOWANE jest nagranie reakcji do porównania później

KROK PIERWSZY do testowania NBOMe / blotterów / kartonów / proszku

 • Utnij jak najmniejszy róg swojego kartonika – mniejwięcej taki •.
 • Umieść próbkę na odpowiedniej powierzchni do testowania, najlepiej płytce do reakcji lub na dnie/spodzie ceramicznego kubka (przykład). *Jeśli używasz jednorazowych fiolek, umieść próbkę w środku i obserwuj, ponieważ odczynnik już jest wewnątrz.
 • Dodaj jedną (lub dwie) krople odczynnika Ehrlicha (lub innego w zestawie) na próbkę i czekaj na wynik.
 • Sprawdź wyniki odczynników z instrukcją.

Jak użyć narkotestu na NBOMy?

 • Sprawdź wyniki testu odczynnikiem Ehrlicha: testując LSD dokładny kolor reakcji nie jest najważniejszy – test jest typu tak/nie. Zabarwi się na fioletowo lub różowo po kontakcie z indolem jakim są np. LSD, analogi LSD lub tryptaminy. Żaden 0.5cm² blotter nie zmieści aktywnej dawki tryptaminy.
 • NBOMy i inne fenetylaminy (jak 2C-B) nie wywołują reakcji zmiany koloru po dodaniu do oczynnika Ehrlicha.

KROK DRUGI, jak testować LSD pod kątem domieszek 

Według Drugsdata.org, blottery LSD nigdy nie zawierają innej substancji poza głównym składnikiem. Niebezpieczne substancje sprzedawane jako LSD, np. 25I-NBOMe odpowiedzialne za wiele zgonów, nie reagują z odczynnikami Ehrlicha i Hofmanna, w przeciwieństwie do LSD i innych lizergamidów.

Tylko jeśli twój kartonik nie zmieni koloru w ciągu 10 minut (jak w tym przykładzie):

 • WTEDY dodatkowo dobrze jest użyć testów Marquisa, Mecke lub Froehde. Wprawdziwe powodują brązowienie papieru (zwęglanie), ale gdy obecny jest np. DOC, to i sam płyn na ogół daje wyraźną zieloną reakcję zmiany koloru.
 • W przypadku wątpliwości, że wynik testu Ehrlicha może być fałszywie pozytywny, użyj odczynnika Hofmanna aby potwierdzić obecność LSD i odróżnić je od innych indoli. Jest dokładniejszy od Ehrlicha, ale reaguje wolniej. Pamiętaj, że inne odczynniki są znacznie mniej dokładne/rzetelne według Erowid.org.

Następnie wybierz zestaw testów na czystość substancji. Pozwalają wykryć wszystkie domieszki jednocześnie, ale do identyfikacji składu wymagają testów odczynnikowych.

PO użyciu narkotestu na NBOMy

 • OPCJONALNE: Dla własnego bezpieczeństwa i dobra swoich rur zneutralizuj użyte odczynniki zasypując je sodą kuchenną.
 • Umyj powierzchnię testową pod bierzącą wodą.

FAQ

 • GORZKIE w smaku kartoniki. Tylko dlatego, że blotter / kartonik smakuje (lekko) gorzko, nie oznacza że to nie „kwas”. Tusz może być gorzki, ale tak samo wiele innych substancji. Sam Hofmann napisał w notatkach, że czyste LSD-25 jest lekko gorzkie.
 • Fałszywe pozytywy. W przypadku wątpliwości, że wynik testu Ehrlicha może być fałszywie pozytywny, użyj odczynnika Hofmanna aby potwierdzić obecność LSD i odróżnić je od innych indoli. Jest dokładniejszy od Ehrlicha, ale reaguje wolniej.
 • Szybkość reakcji nie świadczy o ilości czy czystości. Jednak jeśli masz problem z interpretacją wyniku, spróbuj użyć większej próbki lub lepiej ją skruszyć przed testowaniem.
 • Na ile testów starcza jeden narkotest na LSD? Wielorazowy zestaw testów starcza na do 100 (5 ml) lub 200 (10 ml) testów. Każda kropla równa się jednemu testowi. Jednorazowe zestawy zawierają 2 ampułki (2 testy).

Wszystkie wyniki testów na LSD:

TEST LSD
MARQUIS Brak reakcji (zwęglanie papieru)
MECKE Brak reakcji (zwęglanie papieru)
MANDELIN Brak reakcji (zwęglanie papieru)
LIEBERMANN Brak reakcji (zwęglanie papieru)
FROEHDE Brak reakcji (zwęglanie papieru)
EHRLICH Różowy > Fioletowy > Niebieski
HOFMANN Niebieski > Granatowy
SIMON’S Brak reakcji
ROBADOPE Brak reakcji
SCOTT Brak pełnej zmiany koloru
ZIMMERMANN  

Test na NBOMe nie zareagował jak powinien? Uważaj!
Wszystkie wyniki są dostępne w naszych instrukcjach i aplikacji TestDrugs.

 

Jak sprawdzić czy narkotest na NBOMe działa?

 • Stestuj dowolny indol i porównaj reakcję z instrukcją. Najłatwiej sprawdzić 5-HTP – z Ehrlichem reaguje na fioletowo.
 • Zachowaj próbkę do porównania później w razie wątpliwości. Jeśli próbka kontrolna reaguje normalnie, odczynnik wciąż działa.

Szukasz gdzie kupić narkotest na NBOMe?

 

REDUKCJA SZKÓD

Pozytywna reakcja nie wskazuje czy substancja jest bezpieczna. Dowiedz się więcej na sin.org.pl/LSD lub erowid.org.