Odczynnik Simon to dwuczęściowy test, jedna część jest pomarańczowa a druga bezbarwna. Najlepiej użyć narkotestu Simon’s do PMMA i PMA, MDMA i MDA lub met/amfetaminy, ale można go też stosować do sprawdzania mefedronu i pozostałych amin II rzędu.

UWAGA: Test Simon może sprawdzić jedynie OBECNOŚĆ, nie CZYSTOŚĆ ani ILOŚĆ konkretnej substancji. Zawsze przeprowadzaj test pod mocnym światłem i przy użyciu możliwie najmniejszej próbki. Nigdy nie odkręcaj więcej niż 1 butelki na raz, jeśli się pomylisz możesz zanieczyścić odczynniki i je zepsuć.  Jeżeli zachodzi kilka reakcji jednocześnie, widoczna będzie tylko najciemniesza z nich. Aby wykryć domieszki spróbuj ze świeżymi próbkami głównych testów takich jak Marquis i Mecke, oraz dodatkowych odczynników takich jak Robadope, ScottlubZimmmermann. Jeśli jeszcze nie wiesz jak użyć odczynnika Simona, zobacz poniższą instrukcję:

  1. Na czystej ceramicznej powierzchni (np. spodzie kubka lub talerzu) przygotuj próbkę nie większą niż tego rozmiaru -> ●
  2. Ostrożnie, uważając by nie dotknąć butelką próbki, odkręć część A, przekręć do góry nogami nad substancją i ściśnij aż spadnie 1 kropla. Zakręć butelkę. Powtórz z częscią B.
  3. Natychmiast nastąpi kolorowa reakcja, porównaj ją z ulotką Simona. Jeśli w ciągu pierwszych 30 sekund test nie zareaguje wcale, lub inaczej niż w instrukcji, na pewno nie zawiera opisanych substancji lub jest zanieczyszczona.
  4. Zneutralizuj reakcję sodą oczyszczoną (opcjonalnie) i przepłucz w zlewie pod dużą ilością wody.

Brak reakcji narkotestu powoduje PMA, MDA, MDPV, amfetamina, kofeina i wiele innych substancji lub brak aktywnego składnika. SPRAWDŹ APLIKACJĘ – TestDrugs.info

Oczekiwane kolory reakcji narkotestu Simon’s:

  • PMMA – natychmiastowy granat (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • MDMA – natychmiastowy granat (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • Metamfetamina – natychmiastowy granat (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • Mefedron – lekki niebieski, granatowy punkty (potrzebne testy np. Marquis i/lub Mecke oraz Zimmermann)
  • Wszystkie aminy II rzędu reagują na natychmiastowy granat i potrzebują testów Marquis i/lub Mecke

Najlepsze zestawy odczynników znajdziesz TUTAJ. Wybierz dodatkowo zestaw testów na czystość substancji. Pozwala wykryć wszystkie domieszki jednocześnie, ale do identyfikacji składu wymaga testów odczynnikowych.

 

Reagent testing MDMA and Amphetamine with Simon's and Robadope reagents
Jak działa odczynnik Simon? Test Simona w wykrywaniu MDMA, met/amfetaminy lub PMMA/PMA.


KLIKNIJ TU aby pobrać listę reakcji w pełnej rozdzielczości.