Odczynnik Robadope to dwuczęściowy test, jedna część jest pomarańczowa a druga bezbarwna. Najlepiej użyć narkotestu Robadope do 2C-B, PMMA i PMA, MDMA i MDA lub met/amfetaminy, ale można go też stosować do sprawdzania DOx i pozostałych amin I rzędu.


UWAGA:
Test Robadope może sprawdzić jedynie OBECNOŚĆ, nie CZYSTOŚĆ ani ILOŚĆ konkretnej substancji.
Zawsze przeprowadzaj test pod mocnym światłem i przy użyciu możliwie najmniejszej próbki. Nigdy nie odkręcaj więcej niż 1 butelki na raz, jeśli się pomylisz możesz zanieczyścić odczynniki i je zepsuć.  Jeżeli zachodzi kilka reakcji jednocześnie, widoczna będzie tylko najciemniesza z nich. Aby wykryć domieszki spróbuj ze świeżymi próbkami głównych testów takich jak Marquis i Mecke, oraz dodatkowych odczynników takich jak Simon’s, ScottlubZimmmermann. Jeśli jeszcze nie wiesz jak użyć odczynnika Robadope, zobacz poniższą instrukcję:

  1. Na czystej ceramicznej powierzchni (np. spodzie kubka lub talerzu) przygotuj próbkę nie większą niż tego rozmiaru -> ●
  2. Ostrożnie, uważając by nie dotknąć butelką próbki, odkręć część A, przekręć do góry nogami nad substancją i ściśnij aż spadnie 1 kropla. Zakręć butelkę. Powtórz z częscią B.
  3. Natychmiast nastąpi kolorowa reakcja, porównaj ją z ulotką Robadope. Jeśli w ciągu pierwszych 30 sekund test nie zareaguje wcale, lub inaczej niż w instrukcji, na pewno nie zawiera opisanych substancji lub jest zanieczyszczona.
  4. Zneutralizuj reakcję sodą oczyszczoną (opcjonalnie) i przepłucz w zlewie pod dużą ilością wody.

Brak reakcji narkotestu powoduje PMMA, MDMA, metamfetamina, mefedron, kofeina i wiele innych substancji lub brak aktywnego składnika.
SPRAWDŹ APLIKACJE – TestDrugs.info

Oczekiwane kolory reakcji narkotestu Robadope:

  • 2C-x – powolny różowy (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • DOx – powolny różowy (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • PMA– powolny różowy (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • MDA– powolny różowy (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • Amfetamina – powolny różowy (potrzebne testy Marquis i/lub Mecke)
  • Wszystkie aminy I rzędu reagują na powolny różowy i potrzebują testów Marquis i/lub Mecke

Najlepsze zestawy odczynników znajdziesz TUTAJ. Wybierz dodatkowo zestaw testów na czystość substancji. Pozwala wykryć wszystkie domieszki jednocześnie, ale do identyfikacji składu wymaga testów odczynnikowych.

 

Reagent testing MDMA and Amphetamine with Simon's and Robadope reagents

KLIKNIJ TU aby pobrać listę reakcji w pełnej rozdzielczości.