REAKCJE EUTYLON (bk-EBDB)

Eutylon (znany również jako bk-EBDB lub n-etylbutylon) jest stymulantem z rodziny syntetycznych katynonów, od 2019 roku często sprzedawanym jako MDMA. To, co czyni go wyjątkowym, to fakt, że w przeciwieństwie do większości katynonów wyniki testów odczynnikowych eutylonu mogą być niemal nieodróżnialne od wyników MDMA – dla niedoświadczonego oka.

Organizacja KnowYourStuffNZ znalazła eutylon na każdej imprezie, w której uczestniczyła w sezonie festiwalowym 2019/20 i ponownie na imprezie noworocznej 2020/21, gdzie ponad połowa próbek okazała się nie być MDMA. Organizacje pozarządowe zajmujące się sprawdzaniem narkotyków w innych krajach również wykryły eutylon, w różnym stopniu.

Eutylon należy do kategorii Nowych Substancji Psychoaktywnych (NPS), co oznacza, że jest stosunkowo nowy i związane z nim zagrożenia dla zdrowia nie są w pełni znane. Użytkownicy zgłaszają pobudzenie i euforię przy dawkach tak niskich jak 35 mg, przy czym typowa dawka wynosi 60-100 mg.

Eutylone nie może być zidentyfikowany przez zapach lub wygląd. Najczęściej jest dostępny w postaci białego proszku, ale może też występować w postaci kryształków, skał, kapsułek i tabletek. To właśnie czyni go podstępnym – wygląda prawie tak samo jak uliczna jakość MDMA, ale nie wywołuje oczekiwanego efektu, co może prowadzić do użycia większej ilości i intensywnej, nieprzyjemnej i niebezpiecznej hiperstymulacji i psychozy.

Wyniki badania eutylonu (bk-EBDB) odczynnikami:

TEST Eutylone (bk-EBDB)
MARQUIS Żółty / blady pomarańczowy
MECKE Czerwonawy / ciemnobrązowy
MANDELIN Żółty / ciemny brąz
LIEBERMANN Pomarańcz > brąz
FROEHDE Żółty > czarny
EHRLICH Brak zmiany koloru
HOFMANN Brak zmiany koloru
SIMON’S Słaby niebieski
ROBADOPE Brak różowej reakcji
SCOTT Próbka barwi się na niebiesko
ZIMMERMANN Blada reakcja / brak reakcji

Należy zauważyć, że tylko odczynniki Liebermanna i Marquisa nie zmieniają koloru na ciemny, co czyni je najlepszymi odczynnikami do odróżnienia eutylonu od MDMA. Z drugiej strony sam odczynnik Froehde’a i Simona może zostać błędnie zinterpretowany jako MDMA.

Wyniki badania odczynnikiem Eutylone dla przeciętnej próbki (5-10mg).
Wyniki badania odczynnikiem Eutylone dla przeciętnej próbki (5-10mg).
Wyniki badania odczynnikiem Eutylonu przy użyciu małej próbki (2-3mg lub mniej).
Wyniki badania odczynnikiem Eutylonu przy użyciu małej próbki (2-3mg lub mniej).

Zacznij redukować szkody już teraz i zamów swój zestaw test na MDMA już dziś!

Specjalne podziękowania dla Cyrilio za udostępnienie głównego zdjęcia.

Odczynniki sprawdzają OBECNOŚĆ, ale nie ILOŚĆ substancji. Użyj różnych narkotestów w celu większej precyzji badania, 90% domieszek zareaguje z 1 z 3 testów, a 95% z 1 na 5. Aby poznać pełny skład użyj dodatkowo testu na czystośćPozytywny czy negatywny wynik nie oznacza, że próbka jest bezpieczna. Żadna substancja nie jest w 100% bezpieczna.