Odczynnik Mandelin 
sam jest koloru żółtego i może mieć naturalnie występujący osad, który należy wymieszać przed użyciem. Najlepiej użyć narkotest Mandelin do met/amfetaminy, kokainy lub ketaminy ale można go też stosować do sprawdzania benzofuranów, MDMA i MDA, opioidów, tryptamin i fenetylamin.

UWAGA: Test Mandelin może sprawdzić jedynie OBECNOŚĆ, nie CZYSTOŚĆ ani ILOŚĆ konkretnej substancji. Zawsze przeprowadzaj test pod mocnym światłem i przy użyciu możliwie najmniejszej próbki. Nigdy nie odkręcaj więcej niż 1 butelki na raz, jeśli się pomylisz możesz zanieczyścić odczynniki i je zepsuć.  Jeżeli zachodzi kilka reakcji jednocześnie, widoczna będzie tylko najciemniesza z nich. Aby wykryć domieszki spróbuj ze świeżymi próbkami dodatkowych odczynników takich jak Robadope, Simon, Scott lub Zimmmermann. Jeśli jeszcze nie wiesz jak użyć odczynnika Mandelin, zobacz poniższą instrukcję:

 1. Na czystej ceramicznej powierzchni (np. spodzie kubka lub talerzu) przygotuj próbkę nie większą niż tego rozmiaru -> ●
 2. Ostrożnie, uważając by nie dotknąć butelką próbki, odkręć ją, przekręć do góry nogami nad substancją i poczekaj aż spadnie 1 kropla. Zakręć butelkę.
 3. Natychmiast nastąpi kolorowa reakcja, porównaj ją z ulotką Mandelin. Jeśli w ciągu pierwszych 30 sekund test nie zareaguje wcale, lub inaczej niż w instrukcji, na pewno nie zawiera opisanych substancji lub jest zanieczyszczona.
 4. Zneutralizuj reakcję sodą oczyszczoną (opcjonalnie) i przepłucz w zlewie pod dużą ilością wody.

Brak reakcji narkotestu powoduje MDPV, metylon, kofeina i wiele innych substancji lub brak aktywnego składnika. SPRAWDŹ APLIKACJĘ – TestDrugs.info

Oczekiwane kolory reakcji narkotestu Mandelin:

 • 4-CMC i więcej katynonów – lekko pomarańczowy (potrzebne testy Zimmermann i Simon)
 • MDMA/MDA – natychmiastowy niebieski w czerń (potrzebny test Simon i/lub Robadope)
 • Met/amfetamina – zielony (potrzebny test Simon i/lub Robadope)
 • Ketamina – pomarańczowy w ciemnopomarańczowy
 • Kokaina – lekki pomarańczowy (potrzebny test Scott)
 • Lewamizol – jasny brąz
 • PMA/PMMA – zielony w brąz (potrzebny test Simon i/lub Robadope)

Najlepsze zestawy odczynników znajdziesz TUTAJ. Wybierz dodatkowo zestaw testów na czystość substancji. Pozwala wykryć wszystkie domieszki jednocześnie, ale do identyfikacji składu wymaga testów odczynnikowych.


KLIKNIJ TU aby pobrać listę reakcji w pełnej rozdzielczości.