Skip to content

Łatwe w użyciu

Akcesoria w zestawie

Pewne wyniki

Aplikacja i wsparcie

Starczy na lata

Chłodzenie niepotrzebne

Możliwy zwrot

30 dni od zakupu

Wspieramy Ukrainę

Oddajemy 5% zysków

Narkotesty wielorazowe

Narkotesty na czystość występują w 3 rodzajach: odczynniki kolorymetryczne, zestawy TLC i paski testowe. Użyj zestawu odczynników aby zidentyfikować najpopularniejsze substancje. Połącz odczynniki z zestawem TLC aby odkryć pełną liczbę i ilość (%) niemal wszystkich składników. Użyj pasków testowych na fentanyl aby wykluczyć fentanyl.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 31

Wielorazowe testy na narkotyki to praktyczne narzędzia, dzięki którym można wykrywać domieszki w różnego rodzaju substancjach psychoaktywnych, zarówno syntetycznych jak i naturalnych takich jak konopie. Pomaga to uniknąć natrafienia na silnie toksyczne oraz niebezpieczne substancje. Co należy podkreślić – odczynników można użyć do identyfikacji substancji, jednak nie zastąpią one bardziej specjalistycznych testów na czystość (TLC) do sprawdzania pełnej liczby substancji oraz ich konkretnego stężenia.

Jakie są zalety testów wielorazowych? Czym różnią się od jednorazowych? Czy można zaufać podawanym wynikom? Odpowiadamy na te pytania. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego są dobrym rozwiązaniem!

Wielorazowy test na narkotyki

Czym jest wielorazowy test na narkotyki? Mamy tu do czynienia z zestawem narzędzi, które umożliwiają identyfikację substancji w celu wykrycia niepożądanych środków. Istotną częścią są odczynniki, które są niezbędne do identyfikacji. Dokładny skład zestawu różni się w zależności od konkretnego rodzaju testu.

I tak na przykład narkotest wielorazowy MDMA (Ekstaza) PRO Test to pięć odczynników (Marquis, Mecke, Robadope, Simon’s i Zimmermann), zabezpieczający wermikulit, porcelanowa płytka, mikroszpatułka, instrukcja z aplikacją do wszystkich testów i ponad 800 substancji. Z kolei Pełny PRO Test na Czystość (TLC) zawiera instrukcję, fiolki, karty testowe, komorę chromatograficzną (słoik), pipety, płyn testowy, rurki szklane, lampę UV-C i linijki do pomiaru % zawartości kokainy, MDMA, CBD i THC.

Wszystko, co musisz wiedzieć o wielorazowych testach na narkotyki

Testy wielorazowe na obecność narkotyków wymagają próbek. Mogą mieć one zarówno formę proszku (a więc kryształki, rośliny czy tabletki należy rozetrzeć), kartonika, żelu jak i być płynne. Co mogą wykryć? Przede wszystkim MDMA, LSD, 2C-B, kokainę, ketaminę, DMT, THC, CBD, heroinę, ale też różne syntetyczne kannabinoidy, benzofurany, katynony, opioidy i inne. Bardzo istotny jest fakt, że mieszanki mogą być wykryte odczynnikami jedynie wówczas, jeśli domieszka powoduje ciemniejszą reakcję koloru niż oczekiwana substancja, dlatego kluczowe jest stosowanie zestawów z różnymi odczynnikami. Aby wykryć wszystkie składniki i oszacować ich ilość, należy połączyć odczynniki z testem TLC.

Co interesujące, niektóre mogą być użyte nie tylko do podejrzanych substancji syntetycznych, ale także – jak np. Cannabis PRO Test – do marihuany (suszu), haszyszu lub innych konopnych produktów, świeżych kwiatów, wypieków itp. Wszystko zależy od możliwości wybranego testu.

Jak prawidłowo stosować wielorazowy test na narkotyki

Każdy test narkotykowy wielorazowy posiada własną instrukcję obsługi, która w przystępny sposób, krok po kroku wyjaśnia kolejne czynności do wykonania. Dlatego nawet ktoś, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z takimi zestawami, będzie w stanie wykonać test w sposób prawidłowy. Co warto podkreślić, w zależności od ilości znajdujących się w zestawie odczynników, tego typu test może pozwolić nawet na 100 badań.

Każdy oferowany przez nas wielorazowy test wykrywający narkotyki jest wykonany w sposób profesjonalny pod każdym względem. Znajdziesz tu takie, w których odczynniki chronione są przed wpływem światła, wilgoci oraz plastiku za pomocą specjalnego, brązowego szkła oraz wysokiej jakości polietylenu. W każdej sytuacji masz pewność, że odczynniki – ani żadne inne elementy wchodzące w skład zestawu – nie przekroczyły czasu przydatności do użytku.

Narkotesty wielorazowe: Porównanie

Czym różnią się testy narkotykowe wielorazowe od jednorazowych? Zasadniczo ich działanie jest takie samo, jednak główna różnica to po prostu ilość znajdujących się w zestawie elementów. Przy wielorazowych jest ich – co naturalne – znacznie więcej, niż przy jednorazówkach. Wyższa jest także ilość odczynników oraz różnego rodzaju akcesoriów do pomiarów. Jeśli natomiast chodzi o to, co wykrywają dane narkotesty, tutaj zarówno jedno-, jak i wielorazowe mają podobny zakres. Wielorazowe są dostępne również w zestawach, co zapewnia większą precyzję i możliwość wykluczenia różnych domieszek. Wśród testów wielorazowych, oprócz odczynników, które pozwalają wykryć obecność substancji, znajdują się też testy TLC określające, ile substancji znajduje się w badanym materiale oraz jakie jest ich stężenie.

Wielorazowy narkotest vs. testy jednorazowego użytku

Kiedy lepszy będzie test wielorazowy na obecność narkotyków, a kiedy jednorazowy? To już zależy od częstotliwości i ilości przeprowadzanych badań. Jeśli zachodzi potrzeba wykonania testu tylko okazjonalnie, w takiej sytuacji ekonomiczniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie jednorazowy. Jednak jeśli testy wykonywane są często, w większych ilościach i zależy nam na najlepszej precyzji, lepsze rozwiązanie to testy wielorazowe. 

W naszym sklepie oferujemy oba rodzaje testów, a więc bez problemu znajdziesz taki, który Ci odpowiada.

Test wielorazowy na obecność narkotyków: Bezpieczeństwo i skuteczność

Chociaż narkotesty wielorazowe nie są dużym wydatkiem, zawsze warto wiedzieć, za co się płaci. Dbamy o to, aby dostarczać naszym Klientom jak najwyższej jakości testy, które dadzą miarodajne wyniki. W sytuacjach, gdy istnieje czynnik ryzyka, jest on wymieniony w instrukcji testu oraz jego opisie na naszej stronie. W większości obowiązuje podstawowa zasada: nie dopuszczać, aby płyny testowe znalazły się w okolicach oczu oraz ust. Zalecane jest używanie rękawiczek jednorazowych podczas wykonywania testu.

Zapoznanie się z instrukcją jest niezbędne, ponieważ niektóre odczynniki zawierają toksyczne lub żrące substancje. Mogą być one wystarczająco mocne, aby spalić skórę i ubranie. Dlatego zaleca się, aby używać ich w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, a przechowywanie powinno odbywać w ciemnym, chłodnym miejscu. W przypadku kontaktu odczynnika z ciałem należy natychmiast przemyć takie miejsce przy użyciu wody i mydła.

Jaka jest skuteczność wielorazowych testów narkotykowych?

Wielorazowe testy wykrywające narkotyki mają na celu pewne wykrywanie domieszek, a także ich ilość i poziomu stężenia. Warunkiem powodzenia i osiągnięcia wysokiej skuteczności jest ścisłe stosowanie się do instrukcji danego testu. 

Aż 90% domieszek zareaguje mocno z jednym z trzech odczynników, a 95% z jednym z pięciu. Dlatego jeśli wybierzesz u nas zestaw testów, możesz zaufać, że jego wyniki odzwierciedlają faktyczny stan rzeczy.

Jeśli chce się sprawdzić nie tylko obecność, ale i ilość substancji i ich stężenie w badanej próbce, należy połączyć odczynniki z testem typu TLC. Dzięki TLC można zidentyfikować pełną liczbę składników oraz oszacować ich ilość.    

Jak interpretować wyniki wielorazowego testu na obecność narkotyków

Informacje o tym, jak odczytywać wyniki testu, podane są przy każdym z nich. Test zmieni barwę po dodaniu próbki, identyfikując dodatkowe substancje. Kolor różni się w zależności od tego, jaki odczynnik został użyty. Na przykład niebieskawy wyniki testu odczynnikiem Cannabis oznacza przewagę THC. To jednak tylko jeden z wielu przykładów. Do testów dołączamy ulotkę informacyjną dostępną również w aplikacji oraz w pliku PDF, który możesz pobrać na smartfona lub komputer i wygodnie odczytać wyniki za jej pomocą.

Wielorazowe testy wykrywające narkotyki: Zastosowania

Gdzie znajdą zastosowania wielorazowe testy narkotykowe? Przede wszystkim w miejscach związanych ze służbą zdrowia, jak gabinety lekarskie, placówki terapeutyczne czy szpitale. Stanowią również nieocenioną pomoc dla policji oraz służb ratownictwa medycznego. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi podejrzenie zażycie szkodliwych substancji – test pozwoli na ich identyfikację, co wskaże właściwy sposób postępowania.  

Wielorazowe testy na narkotyki w pracy i szkołach

W zakładach pracy oraz szkołach wielorazowe testy na narkotyki pozwolą na sprawdzenie substancji syntetycznych (np. tabletek) czy roślin pochodzących od większej ilości osób. Będą niezbędne do identyfikacji potencjalnej przyczyny problemów zdrowotnych, które mogą dotknąć ucznia lub pracownika. Powinny być dostępne w miejscach związanych z medycyną, czyli gabinecie pielęgniarki oraz wyznaczonych do doraźnej pomocy medycznej pomieszczeniu.

Jak wielorazowy test wykrywający narkotyki wpływa na społeczeństwo?

Stosowanie wielokrotnych testów narkotykowych jest dużą pomocą dla służb medycznych oraz każdego, kto chce sprawdzić jakość nabytych produktów. Identyfikacja zanieczyszczeń znajdujących się w substancji pozwoli uniknąć ryzyka jej wprowadzenia do organizmu, co mogłoby równać się zatruciu. Dlatego można bez przesady powiedzieć, że są one w stanie uratować życie.

5% zniżki
Innym razem
Prawie!
Biblia odczynników
Zonk
Nie tym razem
5% zniżki
Nie tym razem
Prawie!
10% zniżki
Zonk
Pech
Zakręć kołem i wygraj!
Każdy wygrywa! Podaj swój adres email i zakręć kołem. To Twoja szansa na zniżkę.
 Zasady:
  • Jedna gra na osobę
  • Podając swój email zgadzasz się na otrzymywanie informacji handlowych od Chemical Safety sp. z o.o.