Odczynnik Hofmann sam jest bezbarwny. Najlepiej użyć narkotest Hofmann do LSD i DMT, ale można go też stosować do sprawdzania wszystkich lizergamidów i tryptamin.

UWAGA:
 Test Hofmann może sprawdzić jedynie OBECNOŚĆ, nie CZYSTOŚĆ ani ILOŚĆ konkretnej substancji.
Zawsze przeprowadzaj test pod mocnym światłem i przy użyciu możliwie najmniejszej próbki. Nigdy nie odkręcaj więcej niż 1 butelki na raz, jeśli się pomylisz możesz zanieczyścić odczynniki i je zepsuć.  Jeżeli zachodzi kilka reakcji jednocześnie, widoczna będzie tylko najciemniesza z nich. Aby wykryć niepożądane substancje zbadaj świeżą próbkę dodatkowo odczynnikiem Ehrlich, a jeśli oba nie zareagują, również Marquis i/lub Mecke. Jeśli jeszcze nie wiesz jak użyć odczynnika Hofmann, zobacz poniższą instrukcję:

 1. Na czystej ceramicznej powierzchni (np. spodzie kubka lub talerzu) przygotuj próbkę nie większą niż tego rozmiaru -> ●
 2. Ostrożnie, uważając by nie dotknąć butelką próbki, odkręć ją, przekręć do góry nogami nad substancją i poczekaj aż spadnie 1 kropla. Zakręć butelkę.
 3. Natychmiast nastąpi kolorowa reakcja, porównaj ją z ulotką Hofmann. Jeśli w ciągu pierwszych 30 sekund test nie zareaguje wcale, lub inaczej niż w instrukcji, na pewno nie zawiera opisanych substancji lub jest zanieczyszczona.
 4. Zneutralizuj reakcję sodą oczyszczoną (opcjonalnie) i przepłucz w zlewie pod dużą ilością wody.

Brak reakcji narkotestu powoduje 1P-LSD, ALD-52, AL-LAD, 2C-x, DOx, NBOMe, N3OMe, NBOH, NBF i wiele innych substancji lub brak aktywnego składnika. SPRAWDŹ APLIKACJE – TestDrugs.info

Oczekiwane kolory reakcji narkotestu Hofmann:

UWAGA: Test Hofmann reaguje znacznie wolniej niż Ehrlich.

 • 5-HTP – bardzo wolny żółty > zielony
 • 5-MeO-DALT (freebase) – żółty > zielony (potrzebne testy Ehrlich i/lub Marquis i Mecke)
 • 5-MeO-DMT (freebase) – żółty > zielony (potrzebne testy Ehrlich i/lub Marquis i Mecke)
 • 5-MeO-DMT (HCl) – zielony (potrzebne testy Ehrlich i/lub Marquis i Mecke)
 • 5-MeO-MiPT (HCl) – zielony (potrzebne testy Ehrlich i/lub Marquis i Mecke)
 • LSD – ciemny granatowy (potrzebny test Ehrlich)
 • DMT – żółty (potrzebne testy Ehrlich i/lub Marquis i Mecke)

Najlepsze zestawy odczynników znajdziesz TUTAJ. Wybierz dodatkowo zestaw testów na czystość substancji. Pozwala wykryć wszystkie domieszki jednocześnie, ale do identyfikacji składu wymaga testów odczynnikowych.

Ehrlich Reagent and Hofmann Reagent
Hofmann reaguje wolniej niż Ehrlich. Jeśli sam kartonik zmieni kolor, to również pozytywny wynik.

 

KLIKNIJ TU aby pobrać listę reakcji w pełnej rozdzielczości.