ODCZYNNIKI CHEMIOODPORNE BUTELKI

Z przyjemnością informujemy, że po ponad pół roku badań wprowadzamy do oferty nowe, ulepszone szklane butelki. Nowe, pokryte specjalną powłoką butelki gwarantują podwojenie przeciętnego okresu przydatności do użycia do rekordowych na rynku dwóch lat. Zmiana dotyczy odczynników Marquis, Mecke, Mandelin, Erhlich oraz Hofmann, czyli najbardziej żrących i wrażliwych.

Szkło jest standardem do przechowywania chemii, ze względu na to, że w przeciwieństwie do plastiku nie wchodzi w reakcję. Każda szklana butelka ma jednak słaby punkt – plastikową nakrętkę. Nasze butelki zostały poddane specjalnej obróbce w celu stworzenia w nich dodatkowej bariery chemicznej, której efekty prezentujemy poniżej.

W celu ilustracji przez 6 miesięcy przechowywaliśmy w temperaturze pokojowej (i do góry nogami) butelki z odczynnikiem Mecke, jednym z najszybciej się psujących. Różnicę widać poniżej: po lewej stronie widzimy odczynnik nalany z chemioodpornej, a po prawej pochodzący ze standardowej butelki.

Zachęcamy do przetestowania!

Butelki chemioodporne

Odczynnik Mecke po 6 miesiącach

Po lewej z butelki chemioodpornej, po prawej ze zwykłej.

Odczynniki sprawdzają OBECNOŚĆ, ale nie ILOŚĆ substancji. Użyj różnych narkotestów w celu większej precyzji badania, 90% domieszek zareaguje z 1 z 3 testów, a 95% z 1 na 5. Aby poznać pełny skład użyj dodatkowo testu na czystośćPozytywny czy negatywny wynik nie oznacza, że próbka jest bezpieczna. Żadna substancja nie jest w 100% bezpieczna.