Skip to content

Łatwe w użyciu

Akcesoria w zestawie

Pewne wyniki

Aplikacja i wsparcie

Starczy na lata

Chłodzenie niepotrzebne

Możliwy zwrot

30 dni od zakupu

Wspieramy Ukrainę

Oddajemy 5% zysków

Narkotesty jednorazowe

Narkotesty na czystość występują w 3 rodzajach: odczynniki kolorymetryczne, zestawy TLC i paski testowe. Użyj zestawu odczynników aby zidentyfikować najpopularniejsze substancje. Połącz odczynniki z zestawem TLC aby odkryć pełną liczbę i ilość (%) niemal wszystkich składników. Użyj pasków testowych na fentanyl aby wykluczyć fentanyl.

Showing all 12 results

Testy narkotykowe to prosty i szybki sposób na to, aby sprawdzić oraz zidentyfikować obecność domieszek i dodatków w substancjach psychoaktywnych. W jaki sposób działają? Czy można im zaufać? Na który jednorazowy test na narkotyki się zdecydować? 

Odpowiadamy na te pytania i doradzamy, który z nich będzie najlepiej nadawać się pod względem konkretnych potrzeb. Przeczytaj i dokonaj najlepszego wyboru!

Jednorazowy test na narkotyki

Jednorazowe testy na narkotyki mogą posłużyć do sprawdzenia obecności substancji psychoaktywnej oraz domieszek lub dodatków. To, co wykrywają, zależy przede wszystkim od użytego w nich odczynnika. 

W chwili obecnej możemy zaproponować naszym Klientom testy jednorazowe na obecność narkotyków z takimi odczynnikami, jak Cannabis, Froehde, Ehrlich, Marquis czy Morris. Każdy z nich używany jest przy wykorzystaniu drobnej próbki danej substancji. Może ona mieć formę kartonika, kryształku, proszku, tabletki lub suszu. W zależności od konkretnego testu, wyniki pokazywane są na ogół po 1-2 minutach.

Wszystko, co musisz wiedzieć o jednorazowych testach na narkotyki

Narkotest jednorazowy pokazuje wyniki za pomocą zmiany koloru odczynnika po dodaniu próbki. Reakcja zgodna z instrukcją wskazuje obecność substancji. Należy wziąć pod uwagę, że najmocniejsza reakcja jest w miejscu stykania się powierzchni odczynnika z próbką, a po dłuższym czasie ulega degradacji na skutek kontaktu z powietrzem.

Dla pewności wyniku należy porównać zaobserwowaną zmianę koloru z instrukcją. Co jednak warto podkreślić – test z użyciem jednego odczynnika pozwoli tylko na wskazanie obecności substancji, nie uzyskasz informacji na temat wszystkich domieszek, ani też % stężenia. Tego typu informacje są dopiero dostępne dzięki testom typu TLC na czystość substancji lub zaawansowanym badaniom laboratoryjnym. Mieszanki wykrywane są, gdy domieszka powoduje ciemniejszą reakcję odczynnika niż oczekiwana substancja – dlatego warto rozważyć zestawy wielo odczynnikowe oraz testy na czystość substancji rodzaju TLC. Testy narkotykowe jednorazowe mogą jedynie wskazać obecność substancji.

Jak prawidłowo stosować jednorazowy test na narkotyki

Narkotesty jednorazowe w większości działają w podobny sposób. Próbkę substancji należy skruszyć na drobny pył lub uciąć 1/4 kartonika lub żelka, a w przypadku korzystania z formy płynnej należy ją odparować przed badaniem na czystej powierzchni ceramicznej lub umieścić na papierze. Znajdującą się w teście ampułkę należy przełamać na pół, nie używając zbyt dużej siły, aby jej nie zgnieść. Następnie w środku umieszcza się próbkę, korzystając w tym celu z załączonej do testu szpatułki. Na koniec należy odczekać i sprawdzić, czy wystąpiła zmiany koloru.

Jednorazowe testy wykrywające narkotyki mogą także działać w inny sposób. Na przykład test na Fentanyl wymaga użycia określonej ilości czystej wody, w której rozpuszcza się próbkę, a następnie umieszcza w niej pasek testowy.

Ponieważ sposoby na wykonanie testu mogą się różnić, różnią się także znajdujące w danym teście akcesoria. 

Narkotesty jednorazowe: Porównanie

Jak wskazuje to sama nazwa, test jednorazowy na obecność narkotyków służy do jednokrotnego użytku, po którym należy go wyrzucić. Nie ma znaczenia, w jakiej formie podawane są do niego próbki. Zarówno testy mokre jak i suche są po jednorazowym użytku wykorzystane i nie można z nich korzystać do ponownych badań. Oba cechują się dużą precyzją i nie można jednoznacznie wskazać, aby któryś był lepszy.    

Narkotest jednorazowy vs. testy wielokrotnego użytku

Czy lepiej postawić na test narkotykowy jednorazowy, czy też postawić na wielorazowy? Choć może się wydawać, że testy jednorazowe są bardziej dokładne, jest to mylny podgląd. W testach jednorazowych za każdym razem korzysta się z nowej ampułki, a więc nie wykorzystuje się ponownie raz już użytych elementów. Jednak testy wielorazowe oferują większy zakres odczynników. Przy każdym teście korzysta się także ze świeżych próbek.

Co zatem jest lepsze? Testy wielorazowe przeznaczone są dla osób, które potrzebują częstego ich wykonywania i większej precyzji. Jednorazowe, jak 2C-B PRO Test czy MDMA (Ekstaza) PRO Test, to z kolei doskonałe rozwiązanie dla tych Klientów, którzy potrzebują wykonać test jedynie od czasu do czasu. Co warto podkreślić, oba rodzaje dostępne są u nas w bardzo przystępnych cenach, a więc nie można w żadnym przypadku powiedzieć, że będą dużym wydatkiem.

Test jednorazowy na obecność narkotyków: Bezpieczeństwo i skuteczność

Gdy potrzebujesz jednorazowy test wykrywający narkotyki, wówczas chcesz mieć pewność, że będzie on wiarygodny. Zwłaszcza jeśli wcześniej nie miało się do czynienia z takimi akcesoriami, nie wie się, czy można mu zaufać. Co pozostaje w takiej sytuacji? Można poprosić o opinię znajomych, poszukać informacji w sieci lub też po prostu skorzystać z naszej oferty. W naszym sklepie oferujemy starannie wybrane testy na narkotyki, cechujące się wysoką skutecznością.

Jaka jest skuteczności jednorazowych testów narkotykowych

No dobrze, jak – ale tak konkretnie – skuteczne są testy narkotykowe? Są to te same odczynniki z których korzysta Policja, a więc są wysoce wiarygodne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu nowoczesnych rozwiązań, związanych z odczynnikami oraz samym sposobem napełnienia ampułek.

Jak interpretować wyniki jednorazowego testu na obecność narkotyków

Do interpretowania wyników testów jednorazowych służą w większości przypadków przygotowane przez nas specjalne tabelki z kolorami. Mają one formę ulotki oraz aplikacji i pliku PDF, dlatego możesz korzystać z nich też na smartfonie, jak i laptopie czy komputerze stacjonarnym. Każdy kolor ma inne znaczenie w zależności od użytego odczynnika. Na przykład głęboki, jasnoniebieski przy odczynniku Morris oznacza kokainę, ale przy Marquisie różem lub blado pomarańczowym oznaczana jest kokaina zanieczyszczona. 

Nie musisz martwić się o pomyłkę – przy każdym teście podana jest dokładna interpretacja barw, dzięki czemu zawsze masz pewność prawidłowego odczytywania wyniku przeprowadzonego badania.

Jednorazowe testy wykrywające narkotyki: Zastosowania

Kiedy warto zastosować narkotesty? Zawsze, kiedy zachodzi podejrzenie, że dany środek może być narkotykiem. Dzięki testom tego typu można będzie precyzyjnie określić, czy dana substancja jest narkotykiem. 

Jednorazowe testy na narkotyki w pracy i szkołach

Często testy narkotykowe stosowane są w zakładach pracy. Pozwala to na sprawdzenie, czy pracownicy nie przynoszą do nich substancji zakazanych przez prawo. Jeśli zdarzy się wypadek, narkotest pozwoli określić, czy dana osoba miała wcześniej z nimi kontakt lub też znajduje się w ich posiadaniu, co może sugerować także bycie pod wpływem.

W przypadku szkół testy jednorazowe pozwolą na zidentyfikowanie substancji psychoaktywnych w takich samych sytuacjach. W przypadku młodych ludzi ich przeprowadzenie jest szczególnie ważne, ponieważ odpowiednio wczesne wykrycie oraz odpowiednia reakcja mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się narkotyków na terenie placówki edukacyjnej.  

Jak jednorazowy test wykrywający narkotyki wpływa na społeczeństwo?

Środki psychoaktywne są w większości nielegalne. Dlatego ich wykrycie może wspomóc organy ścigania w znalezieniu źródła dystrybucji poza legalnym obiegiem. To z kolei pomaga skutecznie walczyć z narkomanią i związanymi z nią negatywnymi efektami dla społeczeństwa, a także życia poszczególnych osób.

Dlatego ich rola jest nie do przecenienia, a ponieważ są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach – można zadbać o zdrowie bez ponoszenia dużych wydatków.

5% zniżki
Innym razem
Prawie!
Biblia odczynników
Zonk
Nie tym razem
5% zniżki
Nie tym razem
Prawie!
10% zniżki
Zonk
Pech
Zakręć kołem i wygraj!
Każdy wygrywa! Podaj swój adres email i zakręć kołem. To Twoja szansa na zniżkę.
 Zasady:
  • Jedna gra na osobę
  • Podając swój email zgadzasz się na otrzymywanie informacji handlowych od Chemical Safety sp. z o.o.