Skip to content

Łatwe w użyciu

Akcesoria w zestawie

Pewne wyniki

Aplikacja i wsparcie

Starczy na lata

Chłodzenie niepotrzebne

Możliwy zwrot

30 dni od zakupu

Wspieramy Ukrainę

Oddajemy 5% zysków

Kalibracja

Substancje do kalibracji odczynników oraz testów typu TLC.

Showing the single result

Kalibracja odczynników to czynność niezbędna do tego, aby mieć pewność, że zastosowane spełnią swoje zadanie. W przypadku narkotestów masz dzięki nim pewność uzyskania prawidłowego wyniku badania. Zastosowanie właściwej substancji kalibracyjnej potwierdza optymalne parametry odczynników, znacznie podnosząc wiarygodność testu.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno substancje do kalibracji odczynników, jak i TLC. Dowiedz się, jak zrobić z nich właściwy użytek oraz który wybrać pod kątem swoich potrzeb.

Substancje do kalibracji odczynników

Wymagane przez narkotesty substancje kalibracyjne to specyficzne środki, których działanie zostało potwierdzone laboratoryjnie. Należy je zastosować wraz z odczynnikami, aby optymalnie przystosować je do danych odczynników. Wymagać ich mogą również badania czystości TLC. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, przygotowaliśmy szereg substancji kalibracyjnych, które znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach.

Podstawowe informacje o substancjach kalibracyjnych

Czym tak właściwie są substancje kalibracyjne? Są to środki posiadające odpowiednie środki chemiczne we właściwym stężeniu, pozwalające na przystosowanie odczynnika do najlepszej wydajności. Jakiej? To już zależy od danego odczynnika. Dla każdego przygotowane zostały inne normy. Odpowiednia substancja sprawi, że odczynnik będzie ją spełniać.

Kiedy i dlaczego stosować substancje do kalibracji?

A po co właściwie stosuje się Substancje kalibracyjne? Osiągnięcie właściwej normy daje pewność, że dany środek działa należycie. Przekłada się to na wiarygodność wyników uzyskiwanych w trakcie testów. Mówiąc inaczej – jest to regulacja pozwalająca na uzyskanie perfekcyjnej dokładności pomiarowej. A jeśli przeprowadzasz badanie, z pewnością chcesz, aby było one jak najprecyzyjniejsze, prawda?

Kalibracja testów TLC: Praktyczne porady

Testy TLC to zestawy do chromatografii cienkowarstwowej (TLC). Są stosowane, aby pozytywnie zidentyfikować THC, CBD i inne kannabinoidy, MDMA, kokainę, inne alkaloidy i syntetyczne substancje, w tym aby wykluczyć szczególnie toksyczne środki. Używa się ich do wykluczenia domieszek oraz sprawdzenia ilości MDMA, kokainy oraz THC lub CBD w suszu, haszyszu, innych ekstraktach konopnych lub jedzeniu.

Substancje do kalibracji w testach TLC: Jak to działa?

Wszystkie substancje do kalibracji można zastosować zgodnie z instrukcją testów, która w sposób zrozumiały i przejrzysty pokazuje Ci kolejne etapy przeprowadzania procesu. Dzięki temu nawet jeśli jest to Twoje pierwsze kalibrowanie odczynników, na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem. Nie jest ono skomplikowane i wymaga tylko wykonania kilku prostych czynności w odpowiednim porządku.

Potencjalne błędy i jak ich unikać podczas kalibracji testów TLC

Jeśli masz substancje do kalibracji testów TLC, oto najczęściej popełniane przez użytkowników błędy, które wpływają negatywnie na jakość procesu. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci na ich uniknięcie, prowadząc do udanego skalibrowania odczynnika. Po pierwsze – nie korzystaj z kalibratora, który nie pasuje do testu. Tutaj precyzja jest wysoce wymagana. Jeśli zastosujesz niewłaściwy kalibrator do odczynnika, wyniki będą fałszywe. 

Po drugie – na kalibrację jest wyznaczona metoda. Należy ściśle jej przestrzegać, aby osiągnąć pożądane efekty. Nieprawidłowa kalibracja doprowadzi do zafałszowania wyników.

Skuteczność i bezpieczeństwo substancji do kalibracji odczynników

Substancje służące do kalibracji to środki, które mogą mieć negatywne konsekwencje dla organizmu ludzkiego, dlatego podczas ich stosowania zalecane jest korzystanie z takich środków ochronnych, jak rękawice. Należy unikać ich bezpośredniego kontaktu ze skórą, a szczególnie nie dopuszczać w okolice oczu lub ust.

Ocena efektywności substancji do kalibracji

To, jak efektywna jest substancja do kalibracji, zależy od jakości jej wykonania. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie produkty najwyżej jakości, dlatego możesz mieć pewność, że spełniają najwyższe standardy związane z procesem.

Standardy bezpieczeństwa podczas korzystania z substancji kalibracyjnych

Oprócz wspomnianej wcześniej ochrony osobistej zaleca się stosowanie do wytycznych znajdujących w instrukcji lub na opakowaniu. Należy korzystać z substancji z dala od zwierząt oraz dzieci, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Dzięki stosowaniu się do zaleceń ograniczysz do minimum ryzyko niebezpieczeństwa, a także przeprowadzisz proces kalibracji w sposób właściwy.

Zakup substancji do kalibracji: Co warto wiedzieć?

Chcesz nabyć właściwą substancję do kalibracji? Nie będzie z tym problemu. W naszym sklepie mamy zarówno testy TLC, jak i substancje kalibracyjne w szerokim wyborze. Wszystkie dostępne są w bardzo przystępnych cenach.

Poradnik zakupowy: Substancje do kalibracji odczynników

W jaki sposób dobrać najlepszą substancję do odczynników? To zależy oczywiście od tego, który odczynnik chcesz skalibrować. Inna potrzebna będzie do odczynnika Ehrlich, inna do Marquis, Morris itp. Informacje na temat tego, z jakich odczynników korzysta posiadany przez Ciebie narkotest lub test na TLC, znajdziesz na naszej stronie.

5% zniżki
Innym razem
Prawie!
Biblia odczynników
Zonk
Nie tym razem
5% zniżki
Nie tym razem
Prawie!
10% zniżki
Zonk
Pech
Zakręć kołem i wygraj!
Każdy wygrywa! Podaj swój adres email i zakręć kołem. To Twoja szansa na zniżkę.
 Zasady:
  • Jedna gra na osobę
  • Podając swój email zgadzasz się na otrzymywanie informacji handlowych od Chemical Safety sp. z o.o.