Jak wykryć met/amfetaminę w MDMA?

Jeśli próbka jest sfałszowana i zawiera więcej niż jeden składnik, testy reagentów zazwyczaj mogą jedynie wskazać lub wykluczyć obecność składnika, który wywołuje najciemniejszą zmianę koloru. To dlatego, że różne reakcje zachodzące jednocześnie zazwyczaj się ze sobą mieszają.

Analizę utrudnia również fakt, że dokładny odcień reakcji zawsze trochę się różni w zależności od sfałszowania próbki, ilości, oświetlenia, temperatury, ekspozycji na powietrze, przechowywania, powierzchni testowej, a także jakości i degradacji reagenta.

Ostatnim, ale nie najmniej istotnym czynnikiem jest to, że istnieje znacznie więcej związków psychoaktywnych (ponad 800 w naszej bazie danych) niż odrębnych kolorów, dlatego zdecydowanie zaleca się nie nadinterpretowanie niejednoznacznych wyników, ale raczej stosowanie się do poniższych wytycznych:

 • Zawsze próbuj używać zestawów testów wieloreagentowych zamiast pojedynczego testu reagenta
 • Do wykrywania domieszek używaj reagentów, które nie reagują z oczekiwanym związkiem
 • Do wykrywania wszystkich składników i oceny czystości użyj zestawu do testowania czystości substancji TLC
 • Nie ufaj paskom testowym na amfetaminę – nie zostały one dostatecznie przetestowane w warunkach terenowych

Najlepsze testy do MDMA

Jesteśmy dumni z oferowania najbardziej kompleksowego zestawu testowego reagentów do sprawdzania MDMA na rynku. Nie zawsze większa ilość reagentów oznacza lepszy wynik, dlatego oferujemy dostosowane zestawy oparte na zawsze aktualnych analizach czarnego rynku.

Zestaw testowy PRO Test MDMA zawiera 5 reagentów: Marquis, Mecke, Simon’s, Robadope i Zimmermann. Zestaw ten najlepiej sprawdza się do testowania MDMA, MDA, metamfetaminy/amfetaminy, benzodiazepin, katinonów, 2C-B i innych substancji.

 1. Aby potwierdzić obecność MDMA, użyj reagentów Marquis, Mecke i Simon’s, które powinny natychmiast zmienić kolor na czarny (Marquis i Mecke) lub ciemnoniebieski (Simon’s).

 2. Aby wykluczyć obecność konkretnych domieszek, użyj reagenta Robadope (dla amin pierwotnych, takich jak amfetamina) lub Zimmermanna (dla większości katinonów i benzodiazepin).

Najlepsze odczynniki do wykrywania amfetaminy w MDMA

Najbardziej niezawodnym sposobem sprawdzenia, czy MDMA zawiera amfetaminę (nie metamfetaminę), jest najpierw potwierdzenie obecności MDMA za pomocą odpowiedniego zestawu, a następnie użycie testu reagenta Robadope. Robadope (znany także jako Robatest):

 1. Nie reaguje z MDMA, ale zmienia kolor na różowy w obecności wszystkich amin pierwotnych, takich jak amfetamina, 2C-B, PMA, MDA, tauryna
 2. Reaguje z różowym zmianą koloru na szereg amin pierwotnych; jego wynik negatywny (brak zmiany koloru na różowy) wyklucza obecność amfetaminy

Obejrzyj jak sprawdzić amfetaminę odczynnikami:

Obejrzyj jak sprawdzić amfetaminę odczynnikami:

Najlepszy test do wykrywania metamfetaminy/amfetaminy w MDMA

Bezapelacyjnie najbardziej niezawodną domową metodą testowania do wykrywania wszelkich składników obecnych w próbce jest chromatografia cienkowarstwowa (TLC). Choć nieco bardziej skomplikowana niż testy reagentów, to wciąż przy ułamku kosztów analizy laboratoryjnej, TLC pozwala każdemu sprawdzić czystość pożądanego związku.Jak działa to dość proste, różne związki zachowują się inaczej wobec rozpuszczalników, więc przez nasączenie karty testowej TLC substancje przemieszczają się na różne odległości i rozdzielają się jako rezultat.

 

Najpierw użyj zestawu testowego reagentów, aby upewnić się, z czym masz do czynienia. Różne związki mogą wymagać różnego płynu testowego do TLC. Zawsze najlepiej jest łączyć różne metody testowe dla klarowniejszej analizy.

Test na czystość typu TLC

1 kropka = 1 substancja

Jak wykryć domieszkę metamfetaminy w MDMA wyłącznie za pomocą testów odczynników kolorymetrycznych?

Zgodnie z informacjami na drugsdata.org, znaczna liczba tabletek ekstazy (szczególnie na rynku amerykańskim) zawiera MDMA zmieszaną z metamfetaminą, której jest nadmiar w Ameryce Północnej. Ponieważ testy reagentów potwierdzają lub wykluczają obecność konkretnych związków, a nie czystość, takie tabletki mogą zwieść testy niewprawnego oka.

W odróżnieniu od testu Robadope na amfetaminę, metamfetamina jest aminą wtórną, tak samo jak MDMA, co oznacza, że nie może być tak łatwo selektywnie przetestowana. Na szczęście dzięki wielu zgłoszeniom klientów i dostępnym danym referencyjnym opracowaliśmy protokół, dzięki któremu można jednoznacznie wykluczyć znaczną domieszkę metamfetaminy (powyżej 20%) w MDMA, używając wyłącznie testów reagentów:

 1. Wybierz reagent, który reaguje z MDMA/MDA, ale ma słabą/żadną reakcję z metamfetaminą/amfetaminą: Mecke lub Froehde
 2. Wybierz reagent, który reaguje zarówno z MDMA/MDA, jak i metamfetaminą/amfetaminą: Marquis lub Liebermann
 3. Użyj co najmniej jednego z każdego, aby przetestować swój produkt i obserwuj, czy obie próbki równie szybko stają się czarne. MDMA powinna w ciągu około 2-3 sekund całkowicie czernieć w reagentach Mecke, Froehde, Marquis i Liebermann.

Nie zgaduj, czy inne związki mogą być w ten sposób wykrywane, najlepiej przyjąć, że 1 test = 1 reakcja.

Pamiętaj: korzystanie z wielu reagentów ma wiele poważnych zalet w porównaniu z testowaniem tylko 1 reagentem.

Metamfetamina zmieszana z MDMA (proporcje 2:5)

Zauważ, że reagent Mecke, który nie reaguje z metamfetaminą/amfetaminą, wykazuje doskonały wynik zgodny z oczekiwaniami d

Wynik narkotestu nie oznacza, że próbka jest bezpieczna. Żadna substancja nie jest w 100% bezpieczna.